Jak lépe uspět ve škole?

11. května 2008 v 12:35 |  Psycho!
Jestli si myslíte, že mám zaručený recept na to, aby učení lezlo do hlavy samo, musím vás asi zklamat. Takový recept bohužel ještě nemám. Ale zato omotat si učitele kolem prstu... To je i jednodušší! =) A potom vám na vysvědčení i rádi přilepší! =)
  1. I když jsi myšlenkami hodně daleko a matematické rovnice jsou zrovna to, co tě v danou chvíli zajímá nejmíň, dělej pravý opak! Místo toho, že si lehneš na lavici a budšeš spát =D, sleduj učitelku. Snaž se jí co nejvíc při výkladu dívat do očí a pak si klidně mysli na něco jiného. Vyučující si bude myslet, že tě výklad fakt zajímá =o) Ale pozor! Když bude chtít učitelka vytáhnout někoho k tabuli, dívej se radši jinam! =)
  2. Hlaš se! A to i když něco nebudeš vědět! Když se učitelka na něco zeptá, počkej, až se někdo přihlásí a ty se přihlaš hned vzápětí. Sice je docela trapas, když to ten první řekne špatně, vyvolá tebe a ty to taky nevíš... Proto měj připravenou nějakou hlášku, kterou to "zakecáš"! =D Tohle se ne vždy vyplatí, ale... Aktivita v hodinách se přeci taky hodnotí! =)
  3. Buď tak trochu vlezdoprdelka! =D Je potřeba někam zanést třídnici nebo přinést sešity? Obětuj se! Učitel si to určitě bude pamatovat! =)
  4. Chovej se k učitelkám slušně. Snaž se nemít poslední slovo. Učitelky sice nemají pravdu vždycky, jak si samy myslí =D, ale říkat jim to nemusíš. Svoje poznámky zase spolkni a hraj si na andělíčka! Nejen, že se vyhneš napomenutím, důtkám a dvojkám z chování, ale zachováš si svoje dobré jméno! =D
  5. A co takhle taháky? =) Já je miluju! Stačí si vypracovat nějaký dobrý tahák a správně ho použít a doma se už nemusíš učit! A kromě toho - když si tahák píšeš, dost věcí si zapamatuješ, takže ho třeba ani nebudeš muset použít! =) A můj typ na super tahák? Napsat si ho na PC! Velikost písma 4... A vytisknout. Je to opravdu malé, ale přečíst se to dá v pohodě!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | 18. října 2008 v 16:27 | Reagovat

:-))))))))))) díky moc

2 kate kate | 15. ledna 2009 v 18:25 | Reagovat

fakt moc dik povedlo se to

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama