Jak se stát oblíbenější?

22. srpna 2007 v 16:24 |  Psycho!
Je přestávka a ty sedíš sama ve své lavici, která je naprosto mimo centrum dění. Všichni se totiž schromáždili u vaší třídní hvězdy. Ani se nedivíš; ta holka sice není nějak exra chytrá, ale vypadá dobře, je vtipná a s každým se umí bavit. Proto není divu, že je pro kluky jako magnet a ostatní holky se s ní chtějí bavit. Myslíš si, že být oblíbená má spoustu výhod...? Možná ano, ale najdou se i nějaké nevýhody. Jenže - být taková odstrčená šedá myška není vůbec příjemné... Vzhůru na cestu k větší oblíbenosti!

Pokud máš pár svých dobrých přátel, kterým důvěřuješ, je to OK. Pro to, abys měla skvělé přátele nemusíš být totiž třídní hvězda. Horší to ale je, když sedíš většinou zastrčená v koutě a nikdo se s tebou nebaví. V takovém případě se musíš zamyslet, jestli to není tebou. Je možné, že tě ostatní považují za samotářku a proto ani nemají potřebu se s tebou bavit. Neboj se, a opusť někdy "svoje místečko"! Až se ostatní budou o přestávce bavit, přidej se k nim! Nemusíš se nutně hned stát středem pozornosti, prostě jen "zblízka" přihlížej. Neboj, oni si tě všimnou. Později tě začnou i víc brát, na to vem jed!
Zkus se taky zamyslet: proč se někdo stane oblíbeným...? Vypadá bezchybně nebo se skvěle chová k ostatním? Vlastně obojí! Těžko bude nejoblíbenější holkou třídy dívka s mastnými vlasy, která ani neví, co je to deodorant. Proto na sobě malinko zapracuj; poraď se s kadeřnicí a změň účes, každé ráno se trochu nalič, nos čisté oblečení (to je ale snad samozřejmost :-). Hlavně se ale nesnaž být někým jiným - buď přirozená, ve svém vlastním stylu. Potom na sobě zapracuj i po psychické stránce. Buď vnímavá, a pokud se ti bude zdát, že má nějaký tvůj spolužák problémy, neváhej a nabídni mu svoji pomoc. Učíš se dobře a někdo ze třídy propadá...? Zkus ho doučovat! Ostatní zjistí, že jsi dobrá duše a díky tomu tě budou mít radši. Ale pozor: nesnaž se vždy každému zavděčit a moc se nevnucuj. To by vypadalo blbě. Taky se nesnaž být takový ten nejhodnější andělíček - potom by tě ostatní mohli začít využívat.
Hvězda vaší třídy má určitě svoji věrnou kámošku, která je také jak se patří oblíbená. Vsaď se, že kdyby se nekamarádila s tou oblíbenkyní, sama by zas tak oblíbená nebyla. A co z toho plyne? Oblíbení lidé jsou zvyklí, že kolem sebe mají kupu kamarádů a že se s nimi baví takřka každý. Když se s tou holkou začneš pomalu nenásilně bavit a dokážeš jí, že ti může důvěřovat, skvěle k ní zapadneš. Ostatní tě začnou víc brát, když s tou holkou budeš! A teď vyplynula na povrch další nevýhoda oblíbenosti: falešní přátelé! Na ty bys měla dát bacha. Myslíš si, že můžeš důvěřovat všem dvaceti spolužákům ve třídě...? Težko! A taky se připrav na to, že ti některé spolužačky můžou začít závidět...
Ať už se ti podaří být oblíbenější nebo ne, jedno je jisté: není nad pár opravdových přátel! A taky není nad zlatý střed: ani šedá myška, ale ani žádná populární hvězda. Prostě holka, která je ve správnou chvíli na správném místě a místo toho, aby ji všichni němě zbožňovali, existují lidé, kteří ji mají rádi!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl(a) jsi tu? Klikni! :-)

Click!

Komentáře

1 Lady Safira Lady Safira | Web | 23. srpna 2007 v 10:14 | Reagovat

Máš u mě diplomek!

2 Klára Klára | Web | 18. ledna 2008 v 16:06 | Reagovat

Myslím si, že je to skvělá rada určitě tím někomu pomůžeš.

3 Sindiee Sindiee | 23. července 2008 v 15:20 | Reagovat

Myslim, ze si to kazdy jednou uvedomi, ja jsem na zakladce byla taky takovou sedou myskou, s nikym jsem se nebavila a ani jsem nemela potrebu  pridavat se k ostatnim a probirat ruzne drby..ale pres prazdniny se ze mne stal uplne jiny clovek, potkala jsem hodne novych lidi a ta ticha holka jak kdyby se vyparila!presla jsem na stredni skolu a zacala uplne znova! nestezuju si- supr kolektiv, nove kamosky, ktere bych za nic nevymenila...pred rokem uz bych se nepoznala;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama