Srpen 2007

Co k běhání potřebuješ?

4. srpna 2007 v 17:40 Sport, pohyb
Tak především odhodlání! A když už ho máš, jsou na místě kvalitní běžecké boty, na kterých se opravdu nevyplatí šetřit. Možná jsi už slyšela, že se běháním ničí klouby. Když máš dobré boty, opotřebování kloubů bývá minimální. Protože boty nejsou nejlevnější, doporučuji ti, aby sis párkrát šla zaběhat v normálních teniskách, alespoň třikrát nebo čtyřikrát a zjistila tak, jestli tě to bude opravdu bavit a jestli se investice do bot opravdu vyplatí. Když se tedy rozhodneš pro jejich koupi, najdi si obchod, kde ti budou ochotni poradit. Najdi si dámskou běžeckou obuv a pak - zkoušej a zkoušej! Vždy si obuj obě boty, projdi se, popřípadě se i proběhni. Boty nemají nikde tlačit, dřít... Zkrátka - musí ti být co nejpohodlnější. Doporučuje se koupit boty asi o půl čísla větší, protože noha při běhání může natékat. Také se při běhu v botě posouvá trochu do předu - a pokud bys měla obuv na doraz, mohly by tě potom bolet palce a prsty. Zamysli se ještě nad tím, na jakém povrchu budeš běhat - existují totiž boty na beton a do přírody. Výrobci mají nyní i "kompromisy" - boty na oba povrchy, které se asi vyplatí víc. Říká se, že opravdu kvalitní boty stojí kolem třech tisíc... Je pravda, že čím dražší, tím lepší by měly být, ale to nemusí být pravidlem. Proto jich vyzkoušej víc a i levnějších - ty ti mohou být pohodlnější než ty dražší. Moje fitness trenérka mi poradila kupovat běžecké boty ve slevách: když jsou ve slevě, většinou to znamená to, že obchody mají nové kolekce bot a ty starší vyprodávají. Boty v nových kolekcích můžou mít nějaké zlepšováky, ale moc se od těch nových neliší; jen tou cenou. Můžeš si vybírat z různých značek: Nike, Adidas, Reebok, New Balance... Já osobně mám celkem levné Reeboky, za 999 korun, a jsem s nimi moc spokojená. Chválené jsou také New Balance. Ale jak je to se vším: každému vyhovuje něco jiného...
Obléct se můžeš do čehokoliv - stačí tričko, tepláky... Hlavně, aby ti to bylo pohodlné. Nezapomeň na to, že se spotíš, tak je nejlepší bavlněné oblečení, něco, v čem nejsi utažená.


Proč chodit běhat?

4. srpna 2007 v 17:38 Sport, pohyb
...protože je to nejúčinější a nejpřirozenější aktivita, kterou si dokonale zformuješ postavičku a zbavíš se přebytečných kil! A to za velmi krátký čas. Budeš i zdravější - zvětší se ti kapacita plic, budeš odolnější vůči nemocem. Také to není nákladné - jediná investice jsou kvalitní běžecké botky. Běhat můžeš vlastně po celý rok, dokonce i v mrazu. V takovém počasí chodí běhat ale spíš vytrvalí běžci, kteří už chodí běhat delší dobu. Začátky bývají těžké, ale když se překonáš a budeš chodit pravidelně, zjistíš, že to vůbec není tak hrozné, jak se ti poprvé zdálo. A když ještě v zrcadle uvidíš novou sexy postavičku a když vyjdeš pár pater a nebudeš zadýchaná, stane se běhaní součástí tvého života.:o)

Jíst do polosyta

4. srpna 2007 v 17:27 Stravování (dietky)
18. 07. 2007 - Zdraví a fitness Autor: Zuzana Kalátová
Už jste se někdy zamýšleli nad hustotou jídla? Zní to přinejmenším zvláštně, ale k hubnutí se tzv. denzita opravdu hodí.
Co je to denzita stravy?

Kromě toho, že se budete snažit jíst pomalu a v klidu a budete se snažit včas zaregistrovat pocit nasycení, je ještě jeden způsob, který vám v tom pomůže. Je jím snížení celkové energetické denzity (hustoty) jídla. Za tímto zdánlivě složitým pojmem se skrývá ve skutečnosti jednoduché doporučení.
Představte si například, nebo i v praxi vyzkoušejte, že sníte 70 g sýra, třeba ementálu s energetickou hodnotou 1600 kJ na 100 g. Váš žaludek i mozek budou cítit, že jste přijali nálož energie i tuků, ale úplně spokojeni nebudete. Když si však k sýru přidáte 100 g nakrájené okurky (50 kJ/100 g) a 100 g nakrájených rajčat (85 kJ/100g), získáte nejen chuťově zajímavější pokrm, ale zároveň snížíte energetickou denzitu na 465 kJ na každých 100 g výsledného pokrmu. Téměř tedy na čtvrtinu.

"Je prokázáno, že čím nižší hustota (denzita), tím nižší je pravděpodobnost přejedení nebo snědení větší porce v následujícím jídle. Náš organismus totiž vyhodnotí i objem jídla, nikoli jen to, kolik má kalorií. Velkou roli v tom hraje i fakt, že pokrm, jehož součástí je zelenina nebo ovoce musíme jíst déle, máme tedy šanci skončit s jídlem dříve než budeme přejedení," vysvětluje MUDr. Václava Kunová, odbornice na zdravou výživu ze společnosti Nutradit.
Na druhé straně, jdete-li do fast-food restaurace, můžete počítat s denzitou vysokou - standardní hamburger má na 100 g celých 1000 kJ. Na chvíli možná zasytí, ale po jedné nebo dvou hodinách přijde velký hlad. "Proto, nikoli jen pro vysoký obsah tuků, jsou fast-food restaurace faktorem, který přispívá k nárůstu počtu obézních lidí na celém světě," dodává MUDr. Kunová.

Pro praxi z toho vyplývá, že každé jídlo, které během dne zkonzumujeme, bychom se měli snažit doplnit kouskem čerstvé zeleniny nebo ovoce. Zároveň tím získáme přirozenou cestou všechny důležité vitaminy a minerální látky.

Zdroj: Málková I.: Začínáme hubnout, STOB, 2007
Zdroj: www.femina.cz

Moje další colorka, která se mi celkem líbí:-)

4. srpna 2007 v 17:17 Colorizace
Ani nevím, proč se mi líbí:-)) Není to žádný extra dílo... A co tobě? Líbí se ti? Nebo ne? A proč? Piš komentáře!:-)

1. kolo soutěžky o nej design!

3. srpna 2007 v 22:17 Bleskovky a soutěže!
Wow! Přihlásilo se vás teda celkem dost! :-) Ještěže že jsem řekla, že budou jen dvě kola - jinak by to bylo nekonečné! :-) Takže - teď se můžete seznámit se soutěžními blogy (tedy jejich designy). Máte tu jméno, odkaz a popis majitelů :-) Potom následuje anketka-hlasování. Hlasujte pro toho, čí design vás nejvíc zaujmul nebo který se vám nejvíc líbí! :-) A vy, soutěžící, si koukejte shánět hlásky!:-) První kolo potrvá celý víkend, pokud chcete, tak i v pondělí - pište do komentářů. Jinak - jakékoliv dotazy či připomínky pište do komentíků!

A teď už soutěžící a jejich blogy s designy:


1) Jméno: d1ddl1nka
Její design: tady
Její popis designu: V jednoduchosti je krása.

2) Jméno: Pitryska
Její design: tady
Její popis designu: Černo-růžový. A obrázky? Různý :) - prostě můj styl.

3) Jméno: Ria&Tari
Její design: tady
Její popis designu: Červený so srdiečkami, bez záhlavka (tentokrát) proste celkom jednoduchý :))

4) Jméno: Nicolka
Její design: tady
Její popis designu: Černo-bílý a love obrázek.

5) Jméno: Mattynda
Její design: tady
Její popis designu: Červeno-černý.

6) Jméno: Peťka
Její design: tady
Její popis designu: Žabky :)

7) Jméno: Teruskha
Její design: tady
Její popis designu: Oranžovo-bílý se srdíčky...

8) Jméno: Ef!k
Její design: tady
Její popisdesignu: Šedá, bílá apod.

9) Jméno: Evča
Její design: tady
Její popisdesignu: Černo-zeleno-bílá (moc pěkný).

10) Jméno: Rose
Její design: tady
Její popisdesignu: Černý, trocha růžové... Je tam všechno možné. Poslední odkazy jsou o Avril Lavigne...

11) Jméno: lenus.ha
Její design: tady
Její popisdesignu: Mno, teraz mám ružové kvietky, ale ja dosť často mením design.

12) Jméno: Smudlinga
Její design: tady
Její popisdesignu: Je růžový se srdíčky a v záhlaví mám Lindsay Lohanovou.

13) Jméno: Veruš
Její design: tady
Její popisdesignu: Design je šedo-červenej, záhlaví je s letníma obrázkama a okraje jsou puntíkatý.

14) Jméno: Kisses
Její design: tady
Její popis designu: Černý okolí, na stránce jsou značky jako Spitfire, Quiksilver, Adio, DC, Horsefeathers; emo girls, mambo love. Nahoře EMO houbičky, název "Smutnej blog", popravdě je tu prej docela sranda.


Jsem v soutěži o nej blog!

3. srpna 2007 v 16:37 News!
Jestli chceš, hlásni tady!:-)

Soutěžka o nej design!

3. srpna 2007 v 16:11 Bleskovky a soutěže!
Mno, aby byla taky trošku změna, rozhodla jsem se uspořádat soutěž o nej design blogu! Budou dvě kola; v jednom vypadne polovina s nejmenším počtem hlasů, ve druhé polovině už budete shánět hlasy pro první, druhé a třetí místo! Piště, dokud nestopnu. Až soutěž odstartuji, ozvu se vám na blog - abyste si začli shánět hlasy!:-) Pro první tři diplomek, pro prvního navíc ještě banner.

Do komentářů piš:
1) Jméno (přezdívku)
2) Adresu blogu
3) Stručný popis designu (barvy, záhlaví, obrázky...) - to nechám už na vás

Takže se hlašte! :-) Zatím páško! :-)

www.klarec.blog.cz

3. srpna 2007 v 16:02 Spřátelené blogy!:-)
Tak tady najdete bleskovky, soutěže... Mrkněte se, sympatickej a veselej blog! =o)

www.lavigne-av.blog.cz

3. srpna 2007 v 15:59 Spřátelené blogy!:-)
Moc pěknej blogísek o Avril Lavigne! A za chvíli bude nejen o ní. :-) (snad)

www.two-best-friends.blog.cz

3. srpna 2007 v 15:58 Spřátelené blogy!:-)
Tááákže, tohle je opravdu stylovej blogísek! Chodím tam několikrát denně, abych věděla, co je tam zas nového. A ty designy - skoro pořád nějaký nový!!! :-) Běžte se tam podívat!

www.sottish-squirrel.blog.cz

3. srpna 2007 v 15:53 Spřátelené blogy!:-)
Chcete se pobavit a zahnat nudu? Jukněte se blogís mojí nej kámošky! Navíc tam má teďkon taky moc pěkný design!

www.justmeandhilary.blog.cz

3. srpna 2007 v 15:49 Spřátelené blogy!:-)
Takže tohle je blogísek mojeho miláška Aničky! :-) Má vždycky moc super design, je tam spoustu počteníčka, bleskajdy... Takže hurá tam! :-)Proč jsou kluci takoví?

3. srpna 2007 v 13:45 Love
Kluci zkrátka neradi hovoří o svých pocitech a o tom, co cítí. Koukají se po jiných holkách a často řeknou něco, co nám hrozně ublíží. Jenže oni si to ani neuvědomí! My ti prozradíme, proč to tak je...

Kdyby tak se mnou mluvil...

Mezi tvým miláčkem a tebou to občas zajiskří a dojde na hádku. Ty díky tomu nemůžeš skoro ani jíst a spát, protože celý den úřemýšlíš, jak z toho ven a kde jste udělali chybu. Hrozně by sis přála, aby s tebou o vašich problémech mluvil a abyste je mohli společně řešit. A co dělá on? Konfrontaci se vyhýbá... Je mu snad jedno, jak to s vámi dopadne? Nebo už má jinou holku? Cítí k tobě ještě vůbec něco? Kdyby jenom sakra promluvil!
Je to sice k nevíře, ale i kluci mají problémy. Třeba když se nedaří jejich oblíbenému fotbalovému týmu nebo když se jim z ničeho nic zasekne jejich počítačový miláček. Vztahové problémy jsou ale zkrátka pro většinu kluků cizí slovo. Ale to neznamená, že by kluci byli absolutně bez citu - to ne, i kluci mají city! Jenže bohužel nemají žádná nervová vlákna pro vztahové problémy! Většina z nich se taky ptá na radu svého nejlepšího kamaráda, až když se s nimi holka rozešla. Hodně problémů taky pramení z toho, že kluci se většinou řídí pštrosovou metodou - hlavu do písku a čekat... Jenže bohužel takhle se problémy řešit nedají. Kluci proto často tvrdí, že se holky rády hádají, ale to není pravda - jen máme pocit, že díky konfrontaci, diskuzi nebo hádce se může spousta problémů vyřešit a vyčistí se tak vzduch, a to je vždycky dobře. Jenže kluci prostě tohle neuznávají. Je tedy jasné, že jednoduchá rada jak na ně v tomhle případě neexistuje. Můžeme ti dát jen malý návod - zkus si s ním v klidu promluvit. Bav se s ním klidně, logicky argumentuj a v žádném případě nezvyšuj hlas nebo na něj dokonce hned nekřič! Potom ti možná bude naslouchat...

Proč nemůže trochu zalhat?
Wow! Tak tenhle den si budeš už navždy pamatovat - podařilo se ti totiž přesvědčit tvého miláčka, aby se s tebou vydal na pořádnou nákupní výpravu! To bude nádhera! Procházka a nákupy jsou tady a ty okamžitě zamíříš do svého oblíbeného butiku. Objevíš tam naprosto senzační trendy sukni, kterou ti budou všechny holky ze třídy zaručeně závidět. Teď jenom, aby ti sedla... Hurá! Je přesná! Tak to je snad nejšťastnější den tvého života! Pyšně vyjdeš z kabinky a jdeš se ukázat svému miláčkovi. A jak reaguje? "No, to je fakt bomba! Konečně si můžu skvěle prohlídnout všechny tvoje špíčky!" Panebože! On přece ví, že si pořád připadáš trochu tlustá a trápíš se dietami, a pak si tě takhle dobírá? Proč vždycky řekne to nesprávné v nesprávnou chvíli?
Aby člověk byl vždycky taktní a nikoho se nedotkl, na to je potřeba velká dávka diplomacie a znalosti lidí. A to bohužel není každému vlastní. A to platí jak pro holky, tak pro kluky. Jenže kluci jsou jaksi o chloupek míň chápaví a citliví než holky. Kromě toho kluci moc dobře nechápou ženskou logiku - a tak mají trochu problém nám vyhovět. A pokud jsi náhodou doufala, že pro něj není problém použít milosrdnou lež, tak na to zapomeň! Průzkumy totiž dokázaly, že jsme to většinou my holky, které lžeme, abychom nezranily něčí city. Kluci oproti tomu většinou lžou, aby si něco dokázali - zkrátka všechno umí, všude byli a od všeho mají klíče, že: To ostatně moc dobře známe... A která jediná rada má smysl - příště prostě vezmi radši svoji kamarádku!

Proč se pořád kouká po jiných?
Je nádherný letní den. Spolu se svým miláčkem se ruku v ruce procházíš po pěší zóně. Čas od času se podíváte sobě navzájem hluboce do očí nebo tě jen tak bezmyšlenkovitě pohladí. Prostě naprosto dokonalý moment. Jenže najednou je všechno pryč. Kolem vás projde vysoká štíhlá blondýnka a on se za ní urputně zadívá a nakonec se jeho pohled ustálí na jejím zadečku! To je strašný! Proč tohle dělá?
Vysvětlení je jednoduché - nemůže si prostě pomoct. A na druhou stranu nebuď hned tak uražená, ty to přece děláš taky. Jenže s jedním nepatrným rozdílem - nás u toho málokdo nachytá. Holky mají totiž mnohem lepší - skoro fotografickou - paměť, a tak nám většinou stačí jen jeden krátký pohled a už máme toho slaďouše sjetýho od hlavy až k patě. A protože klukům zkrátka takhle vlastnost chybí, musí se bohužel na ten objekt víc zaměřit a déle si ho prohlížet. Ale pozor - to dívání přece ani zdaleka neznamená, že by tě s tou blondýnkou chtěl hned podvádět! O to přece v téhle hře vůbec nejde!

Zdroj: Top dívky, 2/05.Diplomy za 3. bleskovku!

2. srpna 2007 v 23:17 Ceny za bleskovky a soutěže!
Tak tady jsou diplomky!:-) Gratuluju! :-)3. bleskovka! (konec)

2. srpna 2007 v 13:51 Bleskovky a soutěže!
Tak jsem tady s další bleskovkou! Tentokrát to bude maličko těžší:-) Pište, dokud neukončím!

  1. Tááákže:-) Poznáš ženu na fotografii?:-) Ještě trošku napovím: je to modelka a je tváří jedné kosmetické značky!
  2. Líbí se ti tahle modelka? Nebo si myslíš, že existují hezčí modelky a ženy ve světě? (Samozřejmě nehodnoť tuhle "zmutovanou" fotku:-))
  3. Jaký je tvůj názor na postavy modelek? Zdají se ti normální nebo až vyhublé? Chtěla bys být tak hubená?
  4. Co chceš na diplom?2. bleskovka! (konec)

1. srpna 2007 v 18:42 Bleskovky a soutěže!
Právě zahajuji novou bleskovku!:-) A bacha - beru jen první tři!

Odpověz na následující otázky anebo napiš, čemu dáváš přednost:
  1. Kdo je podle tebe nejvíc sexy muž planety?
  2. Jaká je podle tebe nejhezčí země?
  3. Jedeš na pustý ostrov a smíš si vzít jen tři věci. Jaké věci to budou?
  4. čaj/horká čokoláda?
  5. těstoviny/knedlíky?
  6. čokoláda/chipsy?
Připište adresu svého blogu (pokud ho máte) a já vám dám vědět, až budete mít hotový diplom! Taky připiště, co na něj chcete=o)