Udělej první krok!

27. července 2007 v 19:52 |  Love
Tajně sníš o svém idolovi, ale pořád se nemáš k tomu, abys prostě udělala první krok... Taky je ti tahle situace tak důvěrně známá? Jenže přitom je dost možné, že na to on právě čeká!

Tom se ležérně opírá o bar a povídá si s klukama. V opálené ruce drží láhev coly a jeho smích je nakažlivý. V jeho hlubokých modrých očích by se člověk nejraději utopil. Jana hypnotizovaně kouká jeho směrem. "Oslovím ho, oslovím ho, oslovím ho, oslovím ho... Anebo radši ne?" Srdce jí prudce buší, potí se jí ruce. Sendviče, který si objednala, se ani nedotkla. Pokaždé, když se podívá jeho směrem, má zvláštní pocit. "Hlavně nesmím zčervenat!" Zatímco Jana bojuje sama se sebou, přemýšlí, co má udělat a posílá SOS SMS svojí kámošce, přijde k Tomovi menší blondýna, vtiskne mu do ruky nějaký papírek, něco mu zašeptá do ucha a zmizí směrem k záchodům. Janě definitivně spadne srdce do kalhot, protože už může jen pozorovat, jak spolu s úsměvem oba odcházejí.
Taky už ses někdy dostala do podobné situace jako Jana a pak sis celá ubrečená psala do deníčku tu větu, která ti hlodala celou dobu v hlavě jak nějakej mozkožrout: "Zatraceně, proč jsem si jen netroufla ho oslovit?" Dobrá otázka, protože přijít ke klukovi a dát se s ním do řeči zase tááák těžké přece není...


Úspěšná cesta za randíčkem!
Startovní čára! Jen odvahu! Kluci jsou skvělí, kluci jsou hezcí, jsou sexy - to je všechno pravda. Ale to neznamená, že jsou taky dost odvážní. Jsou stydlivější, než by si jeden myslel. Když se tě nezeptá, jestli bys s ním nešla do kina, nemusíš si to vykládat tak, že se mu nelíbíš. Prostě má strach udělat první krok. To, že nás většinou oslovují kluci, neznamená, že je to pro ně snažší, než pro nás. "Často nějakou holku neoslovím jen proto, že mám strach, že ze sebe udělám idiota. A že se mi vysměje," svěřil se nám náš kámoš Láďa. Ví moc dobře, kolik odvahy holka potřebuje, aby ho oslovila. "Proto mi takovýhle roštěnky vždycky udělaj radost a rád si s nimi někam zajdu. Kromě toho mi to taky samozřejmě lichotí."
První překážka! Strach z odmítnutí? Dejme tomu, žeto moc dobře nevyjde. Oslovíš nějakého kluka a jeho nenapadne nic lepšího, než tě pěkně setřít. Jen aby u svých kámošů vypadal cool. To se stalo i patnáctileté Báře: "Myslela jsem si, že se klukům celkem líbím. Ale on tak arogantně zvednul obočí! Když si na to vzpomenu, je mi z toho špatně." Ne, že vezmeš zpátečku hned na prvním kamenitém úseku! Netrap se a prostě to s klidem přejdi! Buď ráda, že jsi toho blbce odhalila hned na začátku. Nemusela jsi ztrácet měsíce obdivným okukováním, abys nakonec poznala, že ti za to vůbec nestojí. Hlavně neházej všechny kluky do jednoho pytle!
Povzbuzující tým! No, prvním údolím stínů jsme prošly a dostaly jsme se k dalšímu bodu: kamarádky! Každej závodník na kole nebo jezdec formule potřebuje ve svém závodě tým lidí, který mu podá pití, vymění pneušky a tak. Jo jo, narážíme na tvoje kámošky, které jsou nenahraditelné! Zvednou ti sebevědomí a povzbudí tě k tomu, abys mohla pořádně šlápnout do pedálů!

Cílová rovinka!
Zvedla sis trochu sebevědomí, tvoje kamarádky zalichotily tvé dušičce a přesto máš pocit, že někdo stojí na brzdě. Uvolni se! Než se přiblížíš ke svému vysněnému cíli a oslovíš ho, dáme ti pár tipů:

  • Předem si doma vymysli, co mu řekneš! Párkrát si to nahlas zopakuj! Není to hloupost, ale naopak se zbavíš strachut typu: "Co mu jen řeknu?" Uklidníš se tím.
  • Nikdy za sebe neposílej kamarádku! Jinak bude tvoje rande pěkná katastrofa! Proč? Když ho nedokážeš ani oslovit, jak s ním chceš přežít celý večer? V kině? Na "Mlčení jehňátek"?
  • Snaž se dostat k číslu jeho mobilu! Domluvit se po telefonu má taky svoje výhody - moment překvapení hraje pro tebe. A on neuvidí, jak se při tom příšerně červenáš.
  • Co takhle vyzkoušet trik neznámé blondýny na začátku našeho článku? Napiš své číslo mobilu na kousek papíru a strč mu ho do kapsy. A nezapomeň se tajemně usmívat! ;-)
  • Ať tě ani nenapadne se na povzbuzenou posilňovat panákem alkoholu. Nebo si opravdu myslíš, že kluk přijme pozvání na rande od holky, ze které je cítit rum? Radši posilni svoje sebevědomí tím, že na sebe hodíš úsmě do zrcátka :-)
  • Radši si počkej, až bude někde sám, bez svojí party. Jasně, nemá to žádnou logiku, ale před kámošema by si mohl připadat trapně nebo by mohl zbytečně machrovat.
Cíl!!!
Klaplo to - hurá, konečně se ti povedlo ho oslovit a pozvat na rande... No jo, jenže i když jsi zdárně doběhla do cíle, najednou ti připadá, že jsi vlastně zase na startu. Hned se objevuje milion důležitých problémů, které musíš řešit. Klíííd! I s tímhle ti helpnem:
PROBLÉM ČÍSLO 1: "Nemám co na sebe!" To je blbost a ty to moc dobře víš. Kromě toho, ať už jsou s klukama jakékoliv trable, jedno se jim musí nechat - namyšlené holky zatahující břicho ve své super minisukýnce nemají rádi. Mnohem víc je přitahují holky, které působí uvolněně a dojmem, že jsou samy se sebou spokojené.
PROBLÉM ČÍSLO 2: "Co s make-upem?!" I tady se přirozenost cení. Takže použij trochu řasenky, aby se zvýraznily oči a trochu pudru, aby se tvář neleskla jako naleštěná klika u dveří. Ale žádné extra zmalování!
PROBLÉM ČÍSLO 3: "Bojím se trapasů!" Vůbec na ně nemysli, nebo je ještě přivoláš! Prostě se chovej úplně normálně a pokud se ti náhodou povede na sebe vykydnout zmrzku anebo si zlomit podpatek, buď nad věcí a ukaž mu, že se umíš zasmát i sama sobě.

Zdroj: Top dívky, 11/04.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama