Červenec 2007

Moje první dvě colorky!:-)

31. července 2007 v 13:04 Colorizace
Ahoj! :-) Tak jsem se rozhodla, že si pohraju a zaženu nudu colorizováním! :-) Nic moc to není, ale na první dva výtvory docela fajn, ne?:-) Kdyžtak do komentíků pište, jak se vám to líbí, popřípadě připomínky!:-)
Asi jsem se zbláznila! :-D

30. července 2007 v 11:18 News!
...už to tak vypadá. Není to dlouho, co jsem byla alergická na Paris Hilton. To, jak se na každé pařbě opila, ty její názory atd. ... Jenže časy se mění, heh... =o) Předevčírem jsem byla na netu, projížděla jsem stránky o ní a můžu říct, že se mi svým způsobem "zalíbila". Když jsem tak zapřemýšlela, ani mi zas tak špatná nepřijde!!! :-)) Možná je to kráva a bez make-upu vypadá jako strašák do zelí, ale přesně ví, co chce, s chlapama to umí a... Máte někdo číslo na Jedličkárnu? :-DPěkný... :-)

29. července 2007 v 16:01 Moje ceny...:-)
Tak to mám za bleskovku z jednoho zupa blogísku!:-) Dělám reklamku:-D Jestli se chceš na ten blogís juknout a třeba se do nějaké soutěžky taky zapojit, klikni sem! Snobgirl, díky moc! :-*

Diplomy za 1. bleskovku!

29. července 2007 v 15:47 Ceny za bleskovky a soutěže!
Tak jsem se teda rozhodla, že když mám čas, dám sem diplomy už teď.:-) Bleskovka ale stále trvá, až do té středy, tak klidně pište! Další diplomy sem potom přidám!:-) A jak říkám; nezlobte se, zatím to není nic moc...

1. bleskovka! (konec)

29. července 2007 v 13:51 Bleskovky a soutěže!
Takže, a jsem tu s první bleskovkou! Dám sem tři otázky, na které odpověz do komentářů. Bleskovka bude končit ve středu 1.8.! Všichni, kdo se do bleskovky zapojí, najdou ve čtvrtek 2.8. v rubrice "Ceny za bleskovky a soutěže!" diplom!:-) Protože je tohle moje první bleskajda, udělám diplomy podle sebe. Takže se nechte překvapit! A jestli máte nějaké výslovné přání, pokusím se ho splnit (připiště za odpovědi). :-) Lena

1. Kolik je ti let?
2. Jak ses dostal(a) na tenhle blog?
3. Změnila bys na tomhle blogu něco (nové rubriky, design...)?

Než se dáte do soutěžení, přečtěte si tohle, pls!

29. července 2007 v 13:43 Bleskovky a soutěže!
Tak jsem se rozhodla, že na mém blogu najdete nějaké bleskovky a soutěžky! :-) Kámoška mi říkala, že se tím zvětší navštěvovanost... Ale to není ani tak důvod, proč je budu dělat... :-) Dívala jsem se na jiné blogy a docela se mi to zalíbilo. Taktéž se mi líbí diplomy za bleskovky, které chci taky vytvářet! :o) Ale předem se vám musím omluvit: Nemám s tím ještě žádné zkušenosti, tak nevím, jak se mi diplomy povedou! Vaše Lena!

Bleskovky!

29. července 2007 v 13:41 News!
Tak jsem se rozhodla, že na mém blogu najdete nějaké bleskovky a soutěžky! :-) Kámoška mi říkala, že se tím zvětší navštěvovanost... Ale to není ani tak důvod, proč je budu dělat... :-) Dívala jsem se na jiné blogy a docela se mi to zalíbilo. Taktéž se mi líbí diplomy za bleskovky, které chci taky vytvářet! :o) Ale předem se vám musím omluvit: Nemám s tím ještě žádné zkušenosti, tak nevím, jak se mi diplomy povedou! Vaše Lena!

Moje logo!:-)

29. července 2007 v 11:28
Zatím nemám nic lepšího, ale jsem ráda, že jsem si vytvořila aspoň tohle... :-)))

Mlsat? Proč ne!

28. července 2007 v 16:30 Stravování (dietky)
Každá z nás určitě občas podnikne nálet na ledničku a vyluxuje všechny, do té doby odepírané, mňamky. Někdy za to můžou nervy, někdy špatná nálada a nebo jen nuda. Víš ale, že si díky takovým návalům zaděláváš na zbytečné faldíky? Jaké dobroty si tedy na tyto případy připravit?

Čokoláda
Proč? Čokoláda ti zvedne náladu. Díky obsaženému serotoninu se probudí k činnosti hormony dobré nálady, které zaženou všechny chmury a černé myšlenky. Také zpozoruješ lepší koncentraci při učení a soustředění. A to za to přeci stojí, ne?
Proti! Bacha! Tenhle sladký zázrak obsahuje hodně cukrů a tuků. Jestli nechceš vypadat jako bonbon "maršmelou", tak si do "sladkomlsného" šuplíčku dej na týden jen sedm kostiček!
Stojí to za to? Jasně! Oblbnout chuťové buňky nebude problém, postačí ti k tomu jedna až dvě kostičky čokolády denně. Pak faldíky nehrozí.

Jogurtový nápoj
Proč? Jogurtové nápoje obsahují blahodárný Bifidus Essensis, který pomáhá regulovat zažívání. Můžeš je vyzkoušet i při nepříjemných pocitech v bříšku před zkouškami, nebo před randěním, kdy se v břiše prohání "zamilovaní motýlci". Jogurtový nápoj s ovocem ti dodá spoustu energie, sílu i vitaminy a uklidní tu břišní bouři.
Proti! Velká písemka a větší stres neznamená vypít jogurtového nápoje několik litrů! To bys pak mohla písemku prosedět na WC :-) Při větší spotřebě to taky trochu leze do peněz.
Stojí to za to? Jasně! Jogurtový ovocný nápoj tě zasytí, nemá moc kalorií a dokonce může nahradit i jedno jídlo denně - nejlépe večeři. I když je dost sytý, tak se tuky z něj získané vyhnou usazování na problematických místech. Jsou to tzv. "zdravé" tuky, které tělo bleskově spotřebuje.

Popcorn
Proč? Neslazený a jinak neochucený popcorn neobsahuje žádné kalorie. Takže zobej, jak je libo :-) "Vyskákaný" popcorn z kukuřičných semínek obsahuje spoustu vitaminu B, který dobře působí na nervy. Zaženeš s ním stres a nervozitu.
Proti! Bacha na velká balení sladkého nebo slaného popcornu v kině! Ten obsahuje zbytečně moc cukrů a tuků. Nechceš přeci vypadat jako americký návštěvník kina, který zabere dvě sedačky, ne?
Stojí to za to? Jsi ve stresu? Tak místo nervního okusování nehtů zobej popcorn! Připravit ho je hračka. Díky mikrovlnce je hotový za tři minuty a jestli chceš přilepšit chuť, osol ho špetkou soli.

Gumídci
Proč? Když sníš jeden, chceš další... Je to povolená droga, ze které tělo přímo šílí. Gumoví medvídci obsahují želatinu, která vyživuje nehty, vlasy i klouby. Gumoví méďové, kteří nejsou obalení cukrem, neobsahují tuk.
Proti? Nic. Vybírej si ale kvalitní gumídky. Nesmí být ani obalení v cukru, protože cukr navíc tvé tělo ani tvé zuby nepotřebují.

Žvýkačky
Proč? Díky žvýkačkám budeš mít příjemný dech, zdravé a čisté zoubky, pekelně se budeš soustředit a navíc ti tahle "cukrovinka" zajistí super postavu! Žvýkačky bez cukru neobsahují žádnou ingredienci, po které by se tvořily tukové zásoby :-)
Proti! Ochucené žvýkačky s obsahem cukru nebo s vitacitovou náplní ničí zuby a zbytečně tě zásobují přebytečným cukrem.
Stojí to za to? Zásob se žvýkačkami bez cukru a žvýkej je absolutně bez omezení. Tedy, dokud hmota vydrží :-)

Zdroj: Top dívky, 11/04.
Školní perličky!:-)

28. července 2007 v 10:51 Fun
 • Čeština: Učitelka: "Kdo napsal román Ilias a Odyssea?" Žákyně: "Horymír!" Učitelka: "Dovedli byste jmenovat nějaké povolání s příponou -ýř?" Žákyně: "Havíř!" Učitelka: "To se ale píše s měkkým i." Žákyně: "Tak teda rytíř!
 • Dějepis: Učitelka: "Kdo byl při studené protivníkem Sovětského Svazu?" Žákyně: "Rusko!" Učitelka: "Rudolf II. měl i Uhry. Jak je to možné?" Žákyně: "Asi nepoužíval OXY!" Učitelka: "Při pražské exekuci popravili dvacet sedm českých pánů. A co udělali s ostatními účastníky odboje?" Žákyně: "???" Učitelka napovídá: "Asi jim něco vzali... Co?" Žákyně: "Asi život."
 • Angličtina: Učitel: "What do you dislike?" (překlad: Co nemáte rádi?) Žákyně: "To se jako ptá, jestli tu máme nějaký dislektiky?"
 • Matika: Učitelka: "Obsahy a povrchy rovinných útvarů už bys měla znát ze základky, bylo to i u přijímacích zkoušek..." Žákyně: "To jsem asi chyběla..."

Justin Timberlake

28. července 2007 v 10:35 Filmy, hudba, stars
Justin se narodil a vyrůstal v Memphis v Tennessee. Od malička se mu zalíbilo zpívání a tancování. Svou první soutěž "Dance Like New Kids On The Block", vyhrál jako malé dítě. Poprvé se v televizi objevil v jedenácti letech v show pro mladé talenty "Star Search", kde zpíval country music.
Obrovský zlom ve své kariéře přišel v roce 1992, když mu byla nabídnuta šance pravidelně vystupovat v Disneyově "Mickey Mouse Club". Po dvou letech vystupováni dokázal jako umělec velmi dobře zapůsobit. V pořadu se potkal s budoucím spolupracovníkem z *NSync Joshua Scottem Chasezem a popovými princeznami Christinou Aguilerou a Britney Spears.
Po ukončení vystupování v Mickey Mouse Clubu se po naléhání Chrise Kirkpatricka připojil k nové chlapecké skupině. Společně tedy s Kirkpatrickem, Chasezem, Joey Fatonem a Lance Bassem vytvořili skupinu *NSync. Po značných úspěších v zahraničí se koncem devadesátých let podařilo *NSync prorazit i v amerických hitparádách s veleúspěšným albem "Strings Attached and Celebrity".
V přímém souboji s Backstreet Boys byl *NSync mnohem více dynamickou skupinou mladých zpěváků. Což skupině pomohlo dosáhnout neobyčejných úspěchů v prodeji nosičů a mnoha ocenění. Přestože byl Justin nejmladším členem skupiny stal se nejvýraznější a brzy vůdčí osobností, která měla obzvláštní nadání na zpěv a tanec.
K obrovskému růstu jeho popularity mu velmi pomohl románek s mladou popovou královnou Britney Spears. V jednu dobu se pár objevoval ve všech světových médií a byl nazýván královským párem popu. Ačkoliv jejich vztah dlouho nevydržel, popularita obou se díky jejich vztahu drží dodnes.
V současné době se Justin rozhodl pro sólovou kariéru, je připraven získat nové fanoušky s jeho prvním sólovým albem "Justified" a i nejnovějším albem "Future Sex/Love sounds". Justin má také vlastní organizaci "Justin Timberlake Foundation" pro podporu výuky hudby na školách.

Zdroj: www.osobnosti.cz


Dopis

27. července 2007 v 21:50 Fun
Matka přijde do pokoje své dcery a najde jej prázdný, jen na posteli leží dopis. Se špatnou předtuchou ho otevře a začne číst následující.
Milá maminko,
je mi velmi líto, že jsem musela odejít z domova se svým novým přítelem. Našla jsem v něm pravou lásku. Měla bys ho vidět, jak je sladký se svým četným tetováním, piersingem a především jeho krásnou motorkou! Ale to ještě není všechno mami, jsem konečně těhotná, a Abdul říká, že budeme mít krásný život v přívěsu uprostřed lesa. Chce mít se mnou hodně dětí a to je taky můj sen. Když jsem zjistila, jak mi Marihuana dělá dobře, rozhodli jsme se tuto trávu pěstovat i pro naše přátele, když jim dojde Heroin nebo Koks, aby tak moc netrpěli. Mezitím doufám, že věda najde lék na AIDS, aby se Abdulovi trochu ulevilo, on si to opravdu zaslouží. Nemusíš mít strach, je mi už 13 let a umím se o sebe dobře postarat i sama. Doufám, že Tě budu moci brzy navštívit, abys poznala svého vnuka.
Tvá milovaná dcera!

P.S. Všechno je hloupost, jsem u sousedů. Chtěla jsem Ti jen říct, že jsou horší věci na světě než vysvědčení, které je v nočním stolku.
Mám Tě ráda
Zdroj: Tady!:o)

Příspěvky na tomhle blogu

27. července 2007 v 21:30 News!
Dřív, když jsem měla nějaký blog, někteří k mým článkům psali, že jsem to od někoho zkopírovala apod. Proto chci, aby o tomhle blogísu bylo jasno:-) Neznám nikoho, kdo by na svůj blog nekopíroval nic z jiných stránek. V rubrice "Fun" mám asi všechno zkopčené z nějakých stránek, jenže podobné věci se objevují i na jiných blogískách. Jinak u ostatních článků, pokud jsou opsané, mám napsaný zdroj. Když tam zdroj není, jedná se o moje dílko... :-) Díkys!

Pozvánka!:-)

27. července 2007 v 21:25 News!
Lidičky, chci vás všechny pozvat na můj druhý blog, který najdeš tady!!! A co na něm najdeš? Jenom básničky a povídky, a to psané mnou nebo mými přáteli! Budu ráda, když na něj hodíte nějaké ty komentíky a něco si přečtete! :-) Vaše Lenka!

Udělej první krok!

27. července 2007 v 19:52 Love
Tajně sníš o svém idolovi, ale pořád se nemáš k tomu, abys prostě udělala první krok... Taky je ti tahle situace tak důvěrně známá? Jenže přitom je dost možné, že na to on právě čeká!

Tom se ležérně opírá o bar a povídá si s klukama. V opálené ruce drží láhev coly a jeho smích je nakažlivý. V jeho hlubokých modrých očích by se člověk nejraději utopil. Jana hypnotizovaně kouká jeho směrem. "Oslovím ho, oslovím ho, oslovím ho, oslovím ho... Anebo radši ne?" Srdce jí prudce buší, potí se jí ruce. Sendviče, který si objednala, se ani nedotkla. Pokaždé, když se podívá jeho směrem, má zvláštní pocit. "Hlavně nesmím zčervenat!" Zatímco Jana bojuje sama se sebou, přemýšlí, co má udělat a posílá SOS SMS svojí kámošce, přijde k Tomovi menší blondýna, vtiskne mu do ruky nějaký papírek, něco mu zašeptá do ucha a zmizí směrem k záchodům. Janě definitivně spadne srdce do kalhot, protože už může jen pozorovat, jak spolu s úsměvem oba odcházejí.
Taky už ses někdy dostala do podobné situace jako Jana a pak sis celá ubrečená psala do deníčku tu větu, která ti hlodala celou dobu v hlavě jak nějakej mozkožrout: "Zatraceně, proč jsem si jen netroufla ho oslovit?" Dobrá otázka, protože přijít ke klukovi a dát se s ním do řeči zase tááák těžké přece není...


Úspěšná cesta za randíčkem!
Startovní čára! Jen odvahu! Kluci jsou skvělí, kluci jsou hezcí, jsou sexy - to je všechno pravda. Ale to neznamená, že jsou taky dost odvážní. Jsou stydlivější, než by si jeden myslel. Když se tě nezeptá, jestli bys s ním nešla do kina, nemusíš si to vykládat tak, že se mu nelíbíš. Prostě má strach udělat první krok. To, že nás většinou oslovují kluci, neznamená, že je to pro ně snažší, než pro nás. "Často nějakou holku neoslovím jen proto, že mám strach, že ze sebe udělám idiota. A že se mi vysměje," svěřil se nám náš kámoš Láďa. Ví moc dobře, kolik odvahy holka potřebuje, aby ho oslovila. "Proto mi takovýhle roštěnky vždycky udělaj radost a rád si s nimi někam zajdu. Kromě toho mi to taky samozřejmě lichotí."
První překážka! Strach z odmítnutí? Dejme tomu, žeto moc dobře nevyjde. Oslovíš nějakého kluka a jeho nenapadne nic lepšího, než tě pěkně setřít. Jen aby u svých kámošů vypadal cool. To se stalo i patnáctileté Báře: "Myslela jsem si, že se klukům celkem líbím. Ale on tak arogantně zvednul obočí! Když si na to vzpomenu, je mi z toho špatně." Ne, že vezmeš zpátečku hned na prvním kamenitém úseku! Netrap se a prostě to s klidem přejdi! Buď ráda, že jsi toho blbce odhalila hned na začátku. Nemusela jsi ztrácet měsíce obdivným okukováním, abys nakonec poznala, že ti za to vůbec nestojí. Hlavně neházej všechny kluky do jednoho pytle!
Povzbuzující tým! No, prvním údolím stínů jsme prošly a dostaly jsme se k dalšímu bodu: kamarádky! Každej závodník na kole nebo jezdec formule potřebuje ve svém závodě tým lidí, který mu podá pití, vymění pneušky a tak. Jo jo, narážíme na tvoje kámošky, které jsou nenahraditelné! Zvednou ti sebevědomí a povzbudí tě k tomu, abys mohla pořádně šlápnout do pedálů!

Cílová rovinka!
Zvedla sis trochu sebevědomí, tvoje kamarádky zalichotily tvé dušičce a přesto máš pocit, že někdo stojí na brzdě. Uvolni se! Než se přiblížíš ke svému vysněnému cíli a oslovíš ho, dáme ti pár tipů:

 • Předem si doma vymysli, co mu řekneš! Párkrát si to nahlas zopakuj! Není to hloupost, ale naopak se zbavíš strachut typu: "Co mu jen řeknu?" Uklidníš se tím.
 • Nikdy za sebe neposílej kamarádku! Jinak bude tvoje rande pěkná katastrofa! Proč? Když ho nedokážeš ani oslovit, jak s ním chceš přežít celý večer? V kině? Na "Mlčení jehňátek"?
 • Snaž se dostat k číslu jeho mobilu! Domluvit se po telefonu má taky svoje výhody - moment překvapení hraje pro tebe. A on neuvidí, jak se při tom příšerně červenáš.
 • Co takhle vyzkoušet trik neznámé blondýny na začátku našeho článku? Napiš své číslo mobilu na kousek papíru a strč mu ho do kapsy. A nezapomeň se tajemně usmívat! ;-)
 • Ať tě ani nenapadne se na povzbuzenou posilňovat panákem alkoholu. Nebo si opravdu myslíš, že kluk přijme pozvání na rande od holky, ze které je cítit rum? Radši posilni svoje sebevědomí tím, že na sebe hodíš úsmě do zrcátka :-)
 • Radši si počkej, až bude někde sám, bez svojí party. Jasně, nemá to žádnou logiku, ale před kámošema by si mohl připadat trapně nebo by mohl zbytečně machrovat.
Cíl!!!
Klaplo to - hurá, konečně se ti povedlo ho oslovit a pozvat na rande... No jo, jenže i když jsi zdárně doběhla do cíle, najednou ti připadá, že jsi vlastně zase na startu. Hned se objevuje milion důležitých problémů, které musíš řešit. Klíííd! I s tímhle ti helpnem:
PROBLÉM ČÍSLO 1: "Nemám co na sebe!" To je blbost a ty to moc dobře víš. Kromě toho, ať už jsou s klukama jakékoliv trable, jedno se jim musí nechat - namyšlené holky zatahující břicho ve své super minisukýnce nemají rádi. Mnohem víc je přitahují holky, které působí uvolněně a dojmem, že jsou samy se sebou spokojené.
PROBLÉM ČÍSLO 2: "Co s make-upem?!" I tady se přirozenost cení. Takže použij trochu řasenky, aby se zvýraznily oči a trochu pudru, aby se tvář neleskla jako naleštěná klika u dveří. Ale žádné extra zmalování!
PROBLÉM ČÍSLO 3: "Bojím se trapasů!" Vůbec na ně nemysli, nebo je ještě přivoláš! Prostě se chovej úplně normálně a pokud se ti náhodou povede na sebe vykydnout zmrzku anebo si zlomit podpatek, buď nad věcí a ukaž mu, že se umíš zasmát i sama sobě.

Zdroj: Top dívky, 11/04.

Co o tobě prozradí tvoje oblíbená zmrzlina?:-)

27. července 2007 v 12:59 Love
Máš ráda vanilkovou nebo radši jahodovou? Udělej si tenhle test! Zjisti, co o tobě prozrazuje tvoje oblíbená zmrzlina. A co mlsají kluci, kteří se k tobě hodí...

Čokoládová zmrzlina: Jsi velmi romantická a máš šestý smysl pro city ostatních. Flirtování je pro tebe hra šarmu a zábava - své srdce druhému věnuješ jen z opravdové lásky, protože tu bereš opravdu vážně. Ačkoli jsi velmi jemná a citově založená, dokážeš geniálně a férovým způsobem prosazovat svoje přání. Tak dosáhneš každého svého cíle. Hodí se k tobě kokosová a citrónová zmrzlina.

Višňová zmrzlina: Jsi hravá, sentimentální a někdy trochu naivní. Při flirtování máš však s tímhle "nevinným způsobem" většinou velký úspěch. Ale ty nejsi tak vzorná a neškodná, jak si všichni myslí. Možná, že tuhle image vědomě využíváš, aby sis ostatní omotala kolem prstu. Skvělá flirtovací strategie - pokud dokážeš být věrná sama sobě! Hodí se k tobě vanilková zmrzlina a stracciatella.

Jahodová zmrzlina: Působíš stejně svůdně jako tahle zmrzlina - jsi smyslná a sexy. Není tedy divu, že tvůj fan klub stále roste a ty si nemůžeš vybrat. S rozhodnutím si dáváš raději na čas, i když stejně na konci dáš na svůj vnitřní pocit. Kdo se neumí dobře líbat a mazlit, nemá u tebe šanci. Hodí se k tobě kapučíno a citrónová zmrzlina.

Mangová zmrzlina: Nadšeně se vrháš z jednoho dobrodružství do druhého. Často a ráda se zamilováváš, jsi zvědavá a máš ráda všechno nové - nikdy s tebou není nuda! Jsi ztělesněná dynamika, máš ráda volnost a nerada se necháváš omezovat. Pokud tě ale láska zasáhne jako blesk, stane se z tebe romantická mazlivá kočka. Hodí se k tobě kapučíno a jahodová zmrzlina.

Kokosová zmrzlina: Pokud by ještě neexistoval mobil, určitě bys ho vymyslela ty. Jak bys jinak mohla posílat svoje flirtovací SMS? Přitom tě napadají vtipné, ale i romantické hlášky. Ale než slepě zmáčkneš klávesu odeslání, pošleš svému objektu zájmu nejdřív pár svůdných pohledů, protože tomu nikdo neodolá. Nejvíc se k tobě hodí čokoládová a citrónová zmrzlina.

Vanilková zmrzlina: Díky svému erotickému záření jsi při flirtování neodolatelná. Nemusíš nikoho balit - to za tebe dělají ostaní. Na první pohled je na tobě vidět, že je pro tebe důležitá něžnost. Za ni se odvděčíš věrností a jemnocitem. Pokud ti někdo svěří svoje tajemství, dokážeš mlčet jako hrob. Skvěle se k tobě hodí višňová zmrzlina a stracciatella.

Oříšková zmrzlina: Působíš odvážně - ale při flirtování jsi většinou spíše zdrženlivá. Ale kdo si myslí, že by sis kvůli tomu nechala utéct nějaký flirt, ten se pěkně mýlí. Rozhodně odsuneš stranou snění a zapojíš do hry svoji chytrou hlavičku. Tvůj tajný objekt zájmu si příliš pozdě všimne, že tvůj nenápadný balící trik splnil svůj účel! Hodí se k tobě pistáciová a karamelová zmrzka.

Citrónová zmrzlina: A že prý kyselá! Na první pohled působíš sice chladně a zdrženlivě, ale při flirtu je hned jasné, že se pod tvojí chladnou fasádou skrývá žhavý vulkán, který už už vybuchnout. Pokud ses jednou rozhodla mezi hlavou a city (pro vztah), bude to u tebe erotikou jen a jen jiskřit. Hodí se k tobě kokosová a čokoládová zmrzlina.

Zmrzlina kapučíno: Buď máš skvělou náladu nebo náladu na bodu mrazu. Něco mezi pro tebe neexistuje. Takhle nekompromisní jsi i při flirtování: pokud jednou dostaneš košem, už se o to podruhé nepokoušíš. A v lásce jsi také tak důsledná: pokud někoho miluješ, jsi mu naprosto věrná. Nejlépe se k tobě hodí jahodová zmrzlina a mango.

Pistáciová zmrzlina: Při flirtování jsou pro tebe důležité hluboké pohledy a jemný humor. S hloupými hláškami u tebe nemá nikdo šanci. Když jsi zamilovaná, netoužíš jen po vášnivých polibcích, ale i po stejné vlnové délce. A měli byste se spolu dokázat i zasmát! Příliš náročná? Ne, jen možná bude chvíli trvat, než najdeš svoje štěstí. Hodí se k tobě oříšková a karamelová zmrzlina.

Stracciatella: Díky své kreativitě a skvělým nápadům jsi všude brzy středem pozornosti. Protože máš ráda kontakt s novými lidmi, snadno se s nimi seznamuješ. Přesto jsi při flirtování trochu zdrženlivá a raději čekáš na jasný signál. Pokud tenhle signál zachytíš, je z tebe rázem vášnivá milenka plná fantazie. Hodí se k tobě vanilková a višňová zmrzlina.

Karamelová zmrzlina: Při flirtování nic nenecháš náhodě. Pokud tě někdo zajímá, tak si jdeš za svým cílem - ale se spoustou šarmu. A tím skoro vždycky zaboduješ. Pokud tě zajímá někdo, kdo je víc stydlivý, nemáš problém. Svým přátelským a uvolněným způsobem vylákáš každého z jeho ulity. V lásce toužíš po harmonii a hádkám se vyhýbáš. Nejvíce se k tobě hodí pistáciová a oříšková zmrzlina.

Zdroj: Top dívky, 9/04.


Spinning

26. července 2007 v 16:23 Sport, pohyb
Venku je psí počasí, sedíš doma a tvoje kolo zahálí ve sklepě. Ale... co se přece jen projet a nebýt přitom celá od bláta?

Možná sis všimla na rozpisu hodin svého oblíbeného fitcentra slovíčka "spinning", ale netušíš, o co jde. Možná si kamarádky ve škole vyprávějí, jak si na kole zase propotily tričko, a ty nechápeš, kde tak asi v tomhle počasí mohly jezdit. Tak my ti tu záhadu pomůžeme rozluštit!:-)

Před pár lety si světově uznávaný cyklista, Američan Jonathan Goldberg, řekl, že by nebylo špatné zatrénovat si pod střechou a navrhl nový program kondičního aerobního cvičení - spinning. Díky jeho vhodnosti pro lidi každého věku i kondiční úrovně se rychle rozšířil do celého světa a získal si značnou oblibu.
Cvičení simuluje jízdu na kole krajinou a provádí se na speciálně zkonstruovaných strojích, tzv. "spinnerech". Principem je střídání pěti způsobů jízdy - rovinka v sedle, stoupání v sedle i ve stoje, running (rovinka ve stoje) a jumping (zvedání se ze sedla). Tyto styly se liší v pozici na kole a rychlosti šlapání. Ruce jsou přitom v jedné ze tří základních poloh. Každý si může nastavit zátěž, která mu vyhovuje. Celou hodinou provází školený instruktor, který určuje "profil trati". Dává pokyny o změně stylu, volí hudbu udávající tempo a navozující atmosféru. Motivuje sportovce vydat ze sebe co nejvíc a kontroluje správnost pozice či pomáhá s volbou vhodné zátěže. Lekce trvá asi 45 minut a zahrnuje také závěrečné strečingové cvičení na protažení svalů.
Na hodině spinningu se nejenom pobavíš a uvolníš, ale především si procvičíš svaly nohou a hýždí, aniž by byl příliš zatěžován kloubní systém. Nezapomeň na vhodné oblečení a obuv, láhev s tekutinou a ručník. Zpotíš se opravdu hodně!
Já už jsem jednou na spinnigu také byla. Je to opravdu fuška, ale vydržet se to dá a za ten dobrý pocit po té námaze to stojí! ;-) Navíc se tím dá prý hodně zhubnout... V zimě asi začnu chodit pravidelně.

Zdroj: Cosmo girl, 3/02.
Vitaminy...!

26. července 2007 v 15:53 Beauty
Vitaminy, stopové prvky, minerály... ...po tom tvé tělo přímo křičí! A co je nejdůležitější, k čemu je to dobré a kde to najdeš?

 • vitamin A - obnova pokožky: meruňky, meloun, paprika, karotka, tykev, špenát
 • vitamin C - hladká, vláčná a pružná pokožka: citrusové plody, kiwi, červené papriky, rajčata, brokolice
 • vitamin E - krásné nehty, vlasy a jemná pokožka: ořechy, olivový olej
 • vápník - pro pevné kosti a chrupavky: sušené meruňky, švestky, fíky, olivy
 • železo - proti zašedlé pokožce: luštěniny, obiloviny, rozinky, špenát
 • zinek - proti podrážděné pleti, vyrážkám: fazole, ořechy, maso
 • antioxidanty - zabraňují stárnutí těla i mozku: paprika, mrkev, brambory, broskve, brokolice
TIP: Sáhni radši po sytě barevných kouscích (krvavý grep místo žlutého). Obsahují více fytochemikálií - látek, které posilují tvoji imunitu. Sbohem, bacilové!Bez chloupků!

26. července 2007 v 13:55 Beauty
Chloupky v podpaží, na rukách, nohách i v tříslech musí pryč! Není nic horšího, než když krásné holce vylézají z pod plavek černé vlnité chloupky! Aby ses cítila v pohodě a klukům dopřála krásný pohled na svou sexy postavičku, tak DEPILUJ, EPILUJ nebo HOL!

Holení na mokro i na sucho = dámská žiletka + pěna na holení nebo gel + krém po holení nebo elektrický strojek. Chloupky se neobjeví: 2 dny. Riziko: Kvalitní žiletkou chloupky z kůže seřezáváš, proto dej bacha na pořezání. Elektrickým holícím strojkem žádné riziko nehrozí. Praktičnost: Použití je pro celé tělo i citlivá místa. Holení prováděj před spaním, aby se kůže přes noc uklidnila. Bolestivost: 0.

Depilace = pěny, krémy + stěrka. Chloupky se neobjeví: 3 - 4 týdny. Riziko: Pěny nebo krémy cibulku chloupků pod povrchem kůže rozpouštějí (ty se pak jen jednoduše setřou), proto je nutné depilační krém nebo pěnu nejprve vyzkoušet na malém kousku kůže, aby nedošlo k její nežádoucí alergické reakci. Praktičnost: Hodí se na ruce a nohy. Super před prázdninami trávenými daleko od domova. Bolestivost: 0.

Vytrhávání (epilace) = epilační strojek nebo vosk. Chloupky se neobjeví: 5 - 6 týdnů. Riziko: Epilátory vytrhávají chloupky i s cibulkou a to ultrarychle, ale s mírnou bolestí. Po vytrhávání je kůže chvilku červená a podrážděná. U vosků tato procedura trvá o pár minut déle (než se vosk nanese na kůži přiloženým platýnkem a strhne), ale se stejným výsledkem. Chloupky můžou i zarůstat, proto kůži 1x za týden promasíruj lufou. Praktičnost: Šikovné pro statečné holky, které vydrží malé štípnutí. Použití na nohy, ruce, třísla i horní ret. Za chvilku bolesti ta "hladkost" stojí! Přes měsíc pak chloupky neřešíš! Bolestivost: Mírná.

Zdroj: Top dívky, 7/04.